Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Kamieniec
logo-mobileGmina Kamieniec

NUDA? TO SIĘ NIE UDA! – ferie zimowe z CKiBP
Dodano: 2024-02-15

Ferie z CKiBP czas zacząć- warsztaty kreatywno-eksperymentalne MINECRAFT

Dzieci z gminy Kamieniec rozpoczęły ferie od niesamowitych warsztatów kreatywno-eksperymentalnych w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Kamieńcu! W poniedziałkowe przedpołudnie Centrum Kultury było pełne fanów Minecrafta, gotowych do przygody! Dzieci opowiedziały o swoich ulubionych bohaterach, a Creeper w formie tatuażu ozdobił ich ręce, wywołując uśmiechy na ich twarzach. Razem przygotowaliśmy pomysłowe, pikselowe miecze i pochodnie, wraz z którymi poszukiwaliśmy totemów w postaci klejnotów.

Fani Minecrafta współpracowali, by poprzez dyktando graficzne stworzyć wybuchowego Creepera, który dał również znać o swojej obecności podczas zabawy z pinatą! Ostatnim wyzwaniem było pokonanie Witchera, a mimo trudności, wszystkim udało się osiągnąć sukces! Na zakończenie wszyscy mieli okazję wzmocnić się słodkim poczęstunkiem, dzieląc się radością z udanych zajęć. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz Pani Ewelinie z KreoLab Nauka i zabawa za wspaniałą atmosferę i niezapomniane chwile!

 

Ferie z CKiBP! Wyjazdowy WTOREK!

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż".

 W drugim dniu dwutygodniowego projektu FERIE z CKiBP w Kamieńcu odbyła się wycieczka do Leszna. Grupa czterdzieściorga dzieci i młodzieży wraz z opiekunami wybrała się do Parku Trampolin oraz do kina na film Marca Forstera „Cudowny chłopak. Biały ptak”. Wśród uczestników byli wolontariusze, dla których darmowy wyjazd był nagrodą za ich charytatywną działalność. Od samego początku wycieczkowiczom towarzyszyły wspaniałe humory. Po godzinnym „szaleństwie” pod okiem profesjonalnego trenera w Jump Arenie młodzież udała się do kina, by wspólnie obejrzeć bardzo ciekawy film. Adresowany do młodych widzów „Cudowny chłopak. Biały ptak” nie jest bajką z happy endem. Forster opowiada o tragedii wojny, o antysemityzmie. Uświadamia, że zabijanie nie wygląda tak prosto jak w grach komputerowych. Pokazuje do czego prowadzi nienawiść, czym są rozpacz i ból. I jednocześnie proponuje opowieść o człowieczeństwie, które można zachować nawet w najtrudniejszych czasach i okolicznościach, uczy szacunku dla inności, nie oceniania po pozorach. Tytułowy „biały ptak” jest symbolem wolności, za którą tęskni każdy człowiek i której nikomu nie można odebrać, nawet ograniczając jego fizyczną swobodę, ale także znakiem małych gestów, które potrafią przemienić ludzkie życie. Film, choć niełatwy, podobał się zwłaszcza starszym dzieciom – wolontariuszom, które doskonale rozumieją wagę takich wartości jak przyjaźń, życzliwość i wspólne działanie. Zgodnie z planem wycieczka zakończyła się pobytem w McDonald’s. Warto organizować feryjny czas  „cudownym” dzieciom. Uczestnicy wycieczki z wielu miejscowości naszej gminy, m.in.: z Kotusza, Jaskółek, Karczewa, Cykowa, Parzęczewa, Kamieńca i innych zachowywali się wzorowo! Dorośli mogliby od nich wiele się nauczyć!

 

TEATRALNA ŚRODA – Ferie z CKiBP w Kamieńcu

W środę na scenie przygotowanej tym razem w Chacie Biesiadnej gościł Teatr Blaszany Bębenek z przedstawieniem „Porwanie Baltazara Gąbki”. Król Krak zorganizował ekspedycję w celu odnalezienia Baltazara Gąbki - zaginionego w Krainie Deszczowców naukowca. Cała widownia, która włączyła się w akcję poszukiwawczą, została dosłownie poderwana z krzeseł, a głośne salwy śmiechu świadczyły o tym, że obecne na sali dzieci bawiły się doskonale. Do współudziału w teatralnym projekcie Organizator zaprosił przedszkolaków, którzy świetnie odnaleźli się w roli aktywnych widzów. O potrzebie sprawiania radości dzieciom ze spotkania z „prawdziwym” teatrem świadczą zdjęcia pokazujące fascynację, zaciekawienie i głód ciekawych zdarzeń!

 

„Słodki czwartek”! – tajniki sztuki cukierniczej na warsztatach w CKiBP

       Niezwykłe spotkanie z Mistrzem sztuki kulinarnej i cukierniczej – panem Piotrem!

 W czwartek w CKiBP w Kamieńcu wydarzyły się kolejne „feryjne cuda”. Specjalnie ku radości naszych cudownych dzieci przybył do nas pan Piotr Kwiatek – wyjątkowy kucharz i cukiernik, by tym razem zdradzić zainteresowanym tajniki tworzenia deserów, słodkiej pizzy i tortów. „Wyposażone” w fartuszki i kucharskie czapki licznie zgromadzone dzieci najpierw przyglądały i przysłuchiwały opowieściom pana Piotra, by następnie razem z nim przystąpić do tworzenia słodkich dzieł. I tak powstały deserki, które następnie zapakowane zostały w specjalne kartoniki, by łatwiej je było przetransportować do domu. To nagroda  za aktywne uczestnictwo w warsztatach cukierniczych ubogacone pozytywną energią i rozbrajającymi  uśmiechami! Nikt tak bezpośrednio nie wyraża zachwytu i zadziwienia, jak właśnie najmłodsi! Na finał przy wspólnym stole uczestnicy spotkania spróbowali kolorowej pizzy i pięknie ozdobionego czekoladowego tortu. Pan Piotr od pierwszej chwili zdobył sobie sympatię uczestników spotkania, toteż Organizator z pewnością zaprosi Mistrza na kolejną „kulinarną przygodę”.

 

Z PERKUSJĄ NUDA? To na pewno się nie uda!

„Muzyka jest większym odkryciem niż cała mądrość i filozofia.”

      W piątek dzieci w ramach projektu „Ferie z CKIBP ” w Kamieńcu poznały tajniki gry na perkusji. Znowu było tylu chętnych, że trzeba było utworzyć dwie grupy. Zajęcia zatytułowane „Fascynujący perkusista” w rytmicznym tempie i muzycznej atmosferze poprowadził pan Hubert Sternalski. Przybyłym uczestnikom warsztatów instruktor opowiedział o niezwykłym instrumencie i zdradził tajniki gry na perkusji. Na początek dzieci zdobywały podstawowe umiejętności trzymania pałek i ich kontroli, bowiem to właśnie przekłada się na późniejszy komfort gry na werblu i całym zestawie. Następnie zapoznano ich z różnymi rytmami i tempem a w finale każdy uczestnik mógł zasiąść do perkusji  (na szczęście CKiBP posiada dwa zestawy) i spróbować swoich sił! Było głośno, rytmicznie, a co najważniejsze bardzo wesoło!

 

„Z muzyką do GWIAZD”! – warsztaty muzyczne w CKiBP

Temat poniedziałkowych warsztatów muzycznych  w ramach projektu „Ferie Zimowe z CKIBP" to „Z muzyką do GWIAZD”. Muzyka ma wpływ na rozwój umysłowy, fizyczny, emocjonalny dziecka. Uwrażliwia, pobudza wyobraźnię, ułatwia koncentrację, kształci pamięć.  Drugi poniedziałek zimowych ferii upłynął w niezwykłej „muzycznej atmosferze”. Na warsztatach muzycznych zaproponowanych przez pana Damiana Popiołkiewicza dzieci z zainteresowaniem poznawały i zgłębiały wiedzę na temat rytmów, próbując dobrać odpowiednie do podkreślenia sensu przysłów, powiedzeń, itp. Zajęcia  stały się  okazją, aby otworzyć dzieci na świat dźwięków, poszerzyć ich słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie przy użyciu, np. bum bum rurek. Nie zabrakło okazji do śpiewania znanych piosenek, np.„Zuzia lalka nieduża”, „Na Wojtusia z popielnika”, a także kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia. To była niezwykła muzyczna podróż do GWIAZD!

 

Uśmiechnięta” wyprawa do Leszna – FERIE z CKiBP

„Szu­kaj włas­nej dro­gi. Poz­naj siebie, za­nim zechcesz dzieci poz­nać. Zdaj so­bie sprawę z te­go, do cze­go sam jes­teś zdol­ny, za­nim dzieciom poczniesz wyk­reślać zak­res praw i obo­wiązków. Ze wszys­tkich sam jes­teś dziec­kiem, które mu­sisz poz­nać, wycho­wać i wykształcić prze­de wszystkim."(J. Korczak)

 Zgodnie z planem w miniony wtorek  odbyła się już druga w czasie FERII z CKiBP w Kamieńcu wycieczka do Leszna, tym razem dla młodszych dzieci.  Grupa czterdzieściorga dzieci  wraz z opiekunami ponownie odwiedziła  Park Trampolin oraz wybrała się do Multikina  na film „Zagadka Klary Muu”. Od samego początku wycieczkowiczom towarzyszyły wspaniałe humory i mnóstwo pytań dotyczących szczegółów feryjnej wyprawy.  Po godzinnej sportowej zabawie pod okiem profesjonalnego trenera w Jump Arenie dzieci udały się do kina, by wspólnie obejrzeć animowany film „Zagadka Klary Muu”. Zagadka musi być rozwiązana! Klara Muu i Gavin, czyli para rezolutnych detektywów, prowadzą  śledztwo. Tym razem gra toczy się o dużą stawkę, bo zniknęło magiczne nasionko, które może uratować Krowie Wzgórze. Kto je ukradł i jaki miał w tym interes? Film ma ekologiczne przesłanie, zachęca do krytycznego myślenia, rozwija też umiejętności dedukcji.  Zgodnie z obietnicą wycieczka zakończyła się pobytem w McDonald’s. Dzieci uwielbiają to miejsce i lubią w nim przebywać RAZEM, podejmować samodzielne decyzje. Bardzo udany wyjazd. Warto organizować feryjny czas  dzieciom i sprawiać Im  szczęście a ICH uśmiechy to najlepsza zapłata za ciężką pracę.

 

Warsztaty magiczne w CKiBP

Wczoraj w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Kamieńcu KreoLab Nauka i zabawa przeprowadziło drugą edycję magicznych warsztatów z Harrym Potterem, która przyniosła jeszcze więcej ekscytujących momentów! Eksperymenty z użyciem ciekłego azotu i suchego lodu rozbudziły wyobraźnię uczestników, a zajęcia z fotoluminescencją, chlorofilem oraz tworzenie świecących lampionów i slimów sprawiły, że każdy poczuł się jak uczestnik magicznej lekcji w Hogwarcie. To był czas, który na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich miłośników magii!

 

Czwartek w Planetarium - „Zaczarowany Globus” – przedostatni dzień ferii z CKiBP

W przedostatni dzień ferii z Centrum Kultury w Kamieńcu. Organizator zaprosił dzieci do Chaty Biesiadnej, gdzie czekała na nich Kopuła Audiowizualna, czyli Planetarium. To jedyne w swoim rodzaju urządzenie, w którym widzowie mogli przeżyć wyjątkowe chwile. Seanse filmowe oparte są o najnowocześniejsze techniki animacyjne, podczas których dzieci poprzez dobrą zabawę mogą nauczyć się wielu nowych rzeczy. Ponad sześćdziesięcioro dzieci podzielonych na trzy grupy obejrzało piękny film „Zaczarowany Globus”. Mia jest ciekawą świata dziewczynką spędzającą wakacje u swojego dziadka. Na strychu w jego domu przypadkowo odkrywa tajemniczą machinę astronomiczną. Jednak Edek, wujek Mii, dzięki magicznym mocom urządzenia, podstępem skłania ją do zmian pór roku na Ziemi. Dziewczynka szybko orientuje się, że może mieć to tragiczne konsekwencje dla naszej planety. Udało jej się odwrócić zachodzące zmiany. „Zaczarowany Globus” to przepiękny i angażujący film. Podczas jego oglądania dzieci zanurzyły się w ciekawej fabule i lepiej zrozumiały funkcjonowanie pór roku związanych z astronomicznymi cechami naszej planety. Film był wielokrotnie nagradzany na ogólnoświatowych festiwalach między innymi za scenariusz i reżyserię a dzieci, w tym także przedszkolaki, były zachwycone. Kolejny bardzo udany dzień!

 

ROZTAŃCZONY FINAŁ FERII Z CKiBP w Kamieńcu

„Taniec jest ukrytym językiem duszy.” (Marta Graham)

Piątek - ostatni dzień ferii w CKiBP upłynął pod znakiem tańca nowoczesnego i akrobatyki. Zajęcia  dla licznej grupy dzieci z różnych miejscowości naszej gminy  prowadził wybitny tancerz, choreograf, juror konkursów tanecznych i instruktor - Piotr Szwarc -  znany z udziału w telewizyjnych programach „You Can Dance” i „Mam talent”, a od ponad roku instruktor hip hopu i akrobatyki tańca w naszym Centrum. Jak zwykle Prowadzący  zachwycił uczestników swoją przesympatyczną osobowością i wyjątkowym talentem. Warsztaty przebiegały w radosnej, „roztańczonej” atmosferze. Uczestnicy inspirowani i motywowani przez uśmiechniętego instruktora z radością na twarzach ćwiczyli  kroki i układy, a także spróbowali swoich sił w elementach akrobatyki, Dobrze jest spełniać marzenia i sprawiać nieukrywaną radość. Piotr pokazał dzieciom, że taniec jest narzędziem ujawniania osobowości, sposobem wyjścia poza nieśmiałość i niepokój. Muzyka i śmiech uczestników warsztatów rozbrzmiewały w całym budynku, a NUDA uciekła daleko….

 

FERIE Z CKiBP w KAMIEŃCU! TUTAJ NIKT SIĘ NIE NUDZIŁ!

        „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”(Janusz Korczak)

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, a w szczególności ferie – czas zabawy i odpoczynku od obowiązków szkolnych. W ten wyjątkowy czas Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Kamieńcu po raz kolejny przygotowało dla swoich młodych czytelników i uczestników różnych kół i warsztatów ciekawe zajęcia o różnorodnym charakterze: muzycznym, plastycznym, magicznym, edukacyjnym, sportowym, tanecznym, kulinarnym i filmowym. Spotkania, prowadzone pod profesjonalnym okiem instruktorów pracujących w większości na co dzień w CKiBP oraz specjalnie zaproszonych na tę okoliczność gości,  były przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, dobrze się czuły zarówno czterolatki jak i uczniowie starszych klas szkoły podstawowej.  Ich głównym celem było zainteresowanie dzieci m.in.: muzyką, śpiewem, słowem pisanym, tańcem, plastyką, nauką, magią, sportem, zdrowym jedzeniem oraz zapewnienie dobrej zabawy, rozwijającej wyobraźnię,  sprawności manualne oraz talenty muzyczne, taneczne, aktorskie i inne. CKiBP – organizator fantastycznego czasu – zadbało o różnorodną formę i tematykę spotkań. W kolejnych dniach ferii w różnych salach placówki oraz Chacie Biesiadnej odbyły się:

  1. „Warsztaty kreatywno -  eksperymentalne MINECRAFT” 
  2. „Wyjazdowy wtorek” – Jump Arena i Multikino („Cudowny chłopak. Biały ptak”)
  3.  Warsztaty teatralne – spektakl Teatru „Blaszany bębenek” („Porwanie Baltazara Gąbki”) – wolontariusze i starsze dzieci
  4. Warsztaty kulinarne – tajniki sztuki cukierniczej
  5. „Fascynujący perkusista” – warsztaty perkusyjne
  6.  Warsztaty muzyczne – „Z muzyką do GWIAZD”
  7. „Wyjazdowy wtorek” – Jump Arena i Multikino („Zagadka Klary Muu”) – młodsze dzieci
  8.  „Warsztaty magiczne z Harrym Potterem” - eksperymenty
  9. „Czwartek w Planetarium”; Kopuła Audiowizualna – film „Zaczarowany Globus”
  10. Warsztaty taneczne – „Roztańczony finał FERII” – hip hop, akrobatyka i breakdance

W przerwach wszyscy uczestnicy zajęć mogli liczyć na słodką niespodziankę i pyszne napoje. Dwutygodniowe ferie były doskonałą okazją dla dzieci do wzajemnej integracji, aktywnego  i co najważniejsze, bezpiecznego spędzania wolnego czasu bez komputera, tabletu, telefonu komórkowego, telewizji. I chociaż pogoda za oknem  niekiedy dawała się we znaki, chętnych do udziału w zajęciach nie brakowało. W sumie z zaproszenia CKiBP w Kamieńcu skorzystało grubo ponad 100 uczestników z terenu całej gminy, nie licząc „milusińskich” z Klubu Malucha, dla których oprócz standardowych zajęć zorganizowano Balik Kostiumowy. Wspólnie bawić i integrować się mogły dzieci z: Kamieńca, Kowalewa, Ujazdu, Parzęczewa, Wilanowa, Łęk Małych i Wielkich, Wąbiewa, Konojadu, Wolkowa, Jaskółek, Karczewa, Goździchowa i Puszczykowa. Najpiękniejszą nagrodą za pracę organizatorów są uśmiechnięte i szczęśliwe buzie dzieci, które czuły się w siedzibie Centrum doskonale. Ze względu na różny charakter zajęć ich uczestnicy mogli poznać wszystkie sale – od widowiskowej na parterze po plastyczną i muzyczne na poddaszu i w piwnicy. Na pytanie zadane w ostatnim dniu „feryjnej przygody”: co Im się najbardziej podobało? – dzieci chórem odpowiadały: WSZYSTKO! Zatem - do zobaczenia za rok! Będzie tak samo wspaniale!


Transmisje z Sesji Rady Gminy Kamieniec
Płatność kartą
Adoptuj psa
System infromacji przestrzennej
nowy baner
Monitoring jakości powietrza
Gminny zakład komunalny
Mikroporady