Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Kamieniec
logo-mobileGmina Kamieniec

Stowarzyszenie Kobiet Gminy Kamieniec ruszyło do działania na rzecz rozwoju wspólnot i społeczności lokalnej!
Dodano: 2022-06-17

Choć początek roku nie był sprzyjający do realizacji zadań publicznych (stan epidemii COVID-19), to już miesiąc maj okazał się dla Stowarzyszenia Kobiet Gminy Kamieniec miesiącem, którym zapoczątkowały realizację założonych działań.

Panie ze Stowarzyszenia realizując zadanie publiczne w zakresie „Działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych” w miesiącu maju i czerwcu br. wykonały dwa zadania. Wywiązując się z zadania pierwszego pn. „Kabaret, jako ważny obszar współczesnej kultury”, Panie zorganizowały dnia 22 maja br. wyjazd do Wolsztyńskiego Domu Kultury. Wyjazd miał na celu upowszechnianie szeroko rozumianej kultury, promowanie Gminy, jak również wspomaganie aktywizacji społeczności lokalnej. O dobry humor i mnóstwo szlagierowej muzyki zadbali znani wykonawcy z wielu stacji telewizyjnych i rozgłośni radiowych na Śląsku i nie tylko. Wystąpili: Piotr Jurkiewicz, Metrum Reni & Marco, Mateusz Troll i Przyjaciele, Kola i Jula, Kamil Roch Karolczuk i Joanna Wojtaszewska, a w wyjątkowy akordeonowy świat zabrał uczestników Grzegorz Wituła. Mieszkańcy naszej Gminy mieli możliwość współuczestniczenia w dwu i pół godzinnym, niesamowitym „Show Szlagierowo”, a tym samym zaczerpnąć kultury i sztuki kabaretowej. W wydarzeniu wzięło udział 50 osób.

Zadanie drugie zrealizowane przez Stowarzyszenie Kobiet Gminy Kamieniec, to wycieczka krajoznawcza po Wielkopolsce pn. „Szlakiem Dębów”, która odbyła się 9 czerwca br. Uczestnicy tego wydarzenia mieli możliwość zobaczyć niewielkie, urocze miasto położone w sercu Wielkopolski – Kórnik, które z uwagi na zachowane bogactwo zabytków jest bez wątpienia jedną z najatrakcyjniejszych i najczęściej odwiedzanych miejscowości w Polsce. Ikoną Kórnika jest zamek i od niego właśnie rozpoczęto wędrówkę. Następnie zwiedzono Arboretum czyli Ogród Dendrologiczny Polskiej Akademii Nauk. Wielką atrakcją Arboretum są kwitnące wiosną azalie, rododendrony i magnolie. Kolejnym punktem zwiedzania była zaciszna wioska, która zadziwia swym spokojem i pięknym krajobrazem – Rogalin. Uczestnicy wycieczki zobaczyli pałac Raczyńskich - siedzibę Muzeum, która jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Pałac otacza rozległy i cenny przyrodniczo park z wydzielonym ogrodem. W Parku mieści się  Powozownia, którą również odwiedzili mieszkańcy naszej Gminy. W wyjeździe udział wzięło 38 osób. Wjazd przyczynił się do integracji społeczności lokalnej z Gminy Kamieniec, a w szczególności kobiet.


Transmisje z Sesji Rady Gminy Kamieniec
Płatność kartą
Adoptuj psa
System infromacji przestrzennej
nowy baner
Monitoring jakości powietrza
Gminny zakład komunalny
Mikroporady